İstanbul’u keşfedin

M.Ö.3000 yılına kadar uzanan tarihiyle İstanbul, imparatorlar, tüccarlar ve sıradan vatandaşlar için her zaman büyüleyici bir şehir olmuştur. Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Latin İmparatorluğu ve nihayet 470 yıl boyunca Osmanlı İmparatorluğu tarafından yönetilen İstanbul, 1923 yılından bu yana Türkiye Cumhuriyeti'nin ticari ve sosyal merkezi ve tüm bu medeniyetlerin kültürel, mimari ve tarihi izlerini ve kalıntılarını gururla taşıyor.

Dünya tarihini düşününce, bir şehrin fethinin bir çağı bitirip yeni bir çağı başlattığını düşünmek inanılmaz. Osmanlı İmparatorluğu, 1453'te Fatih Sultan Mehmet'in yenilikçi teknikleriyle o zamanlar Konstantinopolis olarak adlandırılan İstanbul'u fethedince, dünya Yeni Çağ'a girdi.

İstanbul, Asya ve Avrupa olmak üzere iki kıta üzerine kurulmuş, iki yakası arasında deniz bulunan dünyadaki tek şehir. Boğaz'ı süsleyen tüm tarihi ve mimari güzellikleriyle dünyanın her yerinden milyonlarca kişinin bu güzel şehri ziyaret ettiğini tahmin etmek güç değil.

İstanbul, görülecek yerler, yürünecek sokaklar ve yapılacak şeyler bakımından her zevke uygun sayısız alternatif sunar. Günlük turlara çıkın ve turistlere ne tavsiye edilirse onu yapın; 537 yılında Bizans İmparatorluğu tarafından yaptırılan ve Osmanlı İmparatorluğu'nun fethinden sonra camiye dönüştürülen Ayasofya Müzesi'ni ve Dünyanın Sekiz Harikası'ndan biri olarak kabul edilen anıtı ziyaret edin, Sultanahmet Camii’nin ihtişamına hayran kalın, eski Bizans'ın spor ve sosyal merkezi olan Hipodrom Meydanı'nda dolaşın, Kapalıçarşı'da kaybolun ve Topkapı Sarayı'nın koridorlarında yürürken Osmanlı Padişahlarının hayatını keşfedin.

İstanbul, insanın hayatında en az bir kez görmesi gereken büyüleyici bir şehir. Gelin ve bu güzel kenti keşfedin, pişman olmayacaksınız...

Türkiye'deki en uygun tedaviyi bulmanıza yardımcı olacağız. Hadi Başlayalım
Whatsapp Hadi Başlayalım! Email